Kommunikationsnätverkets kontaktuppgifter

Mellersta Finland

Tiia Rantanen, ELY-keskuksen maaseutukoordinaattori
tiia.rantanen@ely-keskus.fi

Jenni Tiainen, tiedotushanke
jenni.tiainen@jyvasriihi.fi

Södra Österbotten

Päivi Kultalahti, Leader Aisaparin tiedottaja
paivi.kultalahti@aisapari.net

Marjukka Mäkinen, E-P:n Leadereiden yhteinen tiedottaja
marjukka.makinen@kuudestaan.net

Tuija Nikkari, Etelä-Pohjanmaan ELYn maaseututiedottaja
tuija.nikkari@ely-keskus.fi

Södra Savolax

Sofia Flygare, tiedotushanke Maaseutukuriiri

sofia.flygare@maaseutukuriiri.fi

Anu Raatikainen, Etelä-Savon ELYn maaseututiedottaja
anu.raatikainen@ely-keskus.fi

Norra Savolax

Henna Huovinen, Pohjois-Savon ELYn maaseutukordinaattori
henna.huovinen@ely-keskus.fi

Jaana Rissanen, tiedottaja, HighwaySavo-hanke
jaana.rissanen@mansikkary.fi

Mellersta Österbotten

Anu Kauppila, Lyhde II -hankkeen tiedottaja, Leader Pirityiset ja Pohjanmaan ELY-keskus
anu.kauppila@pirityiset.fi

Österbotten

Kirsi Tikkanen, tiedottaja: Lyhde II-tiedotushanke, Leader
YHYRES, Leader Aktion Österbotten ja Pohjanmaan ELY-keskus
kirsi.tikkanen@yhyres.fi

Norra Österbotten

Harri Kontio, tiedottaja Startti-hankkeessa ja Nouseva Rannikkoseutu Leaderin projektityöntekijä
harri.kontio@nousevarannikkoseutu.fi

Sydöstra Finland

Saija Räty, Kaakon Kantri -tiedotushankkeen tiedottaja
saija.raty@saunalahti.fi
Henri Niiranen, sisällöntuottaja, KaakonKantri-tiedotushanke
henri@kaakonkantri.fi

Norra Karelen

Mari Voutilainen, tiedottaja, Maakaista-tiedotushanke
mari.voutilainen@maakaista.fi

Tavastland

Terhi Sandberg, tiedottaja, Hämeenraitti-tiedotushanke
tiedottaja@linnaseutu.fi

Birkaland

Johanna Veijanen, tiedottaja, Pirkanmaan tiedotushanke
johanna.veijanen@kantriry.fi

Egentiga Finland

Anssi Ketonen, ELY:n ja Leader-ryhmien viestintähanke
anssi.ketonen@jokivarsi.org

Lappland

Johanna Asiala, ELY-keskuksen ja Leader-ryhmien viestintähanke
johanna.asiala@outokaira.fi
Tanja Ylitalo, Lapin ELYn suunnittelija
tanja.ylitalo@ely-keskus.fi

Nyland

Meidän Uusimaaseutu - Vår Nylandsbygd -viestintähanke
ammi.malkamaki@hamk.fi

Satakunta

Mimmi Virtanen, Satakunnan Leader-ryhmien tiedottaja
mimmi.virtanen@ravakka.fi
Uppdateringsdatum: 17 feb. 2020