Viestintäverkoston yhteystiedot

Alueelliset viestintähankkeiden, ELY-keskusten ja Leader-ryhmien tiedottajat

Keski-Suomi

Tiia Rantanen, ELY-keskuksen maaseutukoordinaattori

tiia.rantanen@ely-keskus.fi
Jenni Tiainen, tiedotushanke
jenni.tiainen@jyvasriihi.fi

Etelä-Pohjanmaa:

Päivi Kultalahti, Leader Aisaparin tiedottaja
paivi.kultalahti@aisapari.net
Sonja Pitkäjärvi, E-P:n Leadereiden yhteinen tiedottaja
sonja.pitkajarvi@liiveri.net
Mirka Mäki-Kala, tiedottaja ja kv-koordinaattori, Leader Suupohja
mirka.maki-kala@leadersuupohja.fi
Tuija Nikkari, Etelä-Pohjanmaan ELYn maaseututiedottaja
tuija.nikkari@ely-keskus.fi

Etelä-Savo

Tiina Juden, tiedotushanke Maaseutukuriiri

tiina.juden@maaseutukuriiri.fi

Anu Raatikainen, Etelä-Savon ELYn maaseututiedottaja
anu.raatikainen@ely-keskus.fi

Pohjois-Savo

Henna Huovinen, Pohjois-Savon ELYn maaseutukordinaattori
henna.huovinen@ely-keskus.fi
Hannakaisa Markkanen, viestintähankkeen tiedottaja
hannakaisa.markkanen@mansikkary.fi

Keski-Pohjanmaa

Maija Ahonen, Leader Pirityisten hanketiedottaja
maija.ahonen@pirityiset.fi

Pohjanmaa

Kirsi Tikkanen, tiedottaja: Lyhde II-tiedotushanke, Leader
YHYRES, Leader Aktion Österbotten ja Pohjanmaan ELY-keskus
kirsi.tikkanen@yhyres.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Harri Kontio, tiedottaja Startti-hankkeessa ja Nouseva Rannikkoseutu Leaderin projektityöntekijä
harri.kontio@nousevarannikkoseutu.fi

Kakkois-Suomi

Saija Räty, tiedottaja, KaakonKantri-tiedotushanke
saija@kaakonkantri.fi

Terhi Ojanen, sisällöntuottaja, KaakonKantri-tiedotushanke
terhi@kaakonkantri.fi

 

Pohjois-Karjala

Mari Voutilainen, tiedottaja, Maakaista-tiedotushanke
mari.voutilainen@maakaista.fi

Häme

Ulla Harju, tiedottaja, Hämeenraitti-tiedotushanke
tiedottaja@linnaseutu.fi

Pirkanmaa

Vilja Pylsy, tiedottaja, Pirkanmaan tiedotushanke
vilja.pylsy@kantriry.fi

Varsinais-Suomi

Anssi Ketonen, ELY:n ja Leader-ryhmien viestintähanke
anssi.ketonen@jokivarsi.org

Lappi

Tuuli Kontio, ELY:n ja Leader-ryhmien viestintähanke
tuuli.kontio@outokaira.fi
Tanja Ylitalo, Lapin ELYn suunnittelija
tanja.ylitalo@ely-keskus.fi

Uusimaa

Pauliina Sievänen, Uudenmaan ELYn viestijä
pauliina.sievanen@ely-keskus.fi
Sanne Wikström ja Ammi Malkamäki
Meidän Uusimaaseutu - Vår Nylandsbygd -viestintähanke
susanne.Wikstrom@novia.fi
ammi.malkamaki@hamk.fi

Satakunta

Mimmi Virtanen, Satakunnan Leader-ryhmien tiedottaja
mimmi.virtanen@ravakka.fi