Viestintäverkoston yhteystiedot

Alueelliset viestintähankkeiden, ELY-keskusten ja Leader-ryhmien tiedottajat

Etelä-Pohjanmaa

Päivi Kultalahti, Leader Aisaparin tiedottaja
paivi.kultalahti@aisapari.net

Mirka Mäki-Kala, tiedottaja ja kv-koordinaattori, Leader Suupohja
mirka.maki-kala@leadersuupohja.fi

Tuija Nikkari, Etelä-Pohjanmaan ELY-keskuksen maaseututiedottaja
tuija.nikkari@ely-keskus.fi

Etelä-Savo

Anu Raatikainen, Etelä-Savon ELY-keskuksen maaseututiedottaja
anu.raatikainen@ely-keskus.fi

Häme

Terhi Sandberg, tiedottaja, Hämeenraitti-tiedotushanke
tiedottaja@hameenraitti.fi

Kaakkois-Suomi

Saija Räty, tiedottaja, KaakonKantri-tiedotushanke
saija@kaakonkantri.fi

Henri Niiranen, sisällöntuottaja, KaakonKantri-tiedotushanke
henri@kaakonkantri.fi

Kainuu

Matti Haverinen, Kainuun ELY-keskus, viestintäyhteyshenkilö
matti.haverinen@ely-keskus.fi

Pirjo Oikarinen, Oulujärvi Leader ry, viestintäyhteyshenkilö
pirjo.oikarinen@oulujarvileader.fi

Paula Seppänen, Elävä Kainuu Leader ry, viestintäyhteyshenkilö
paula.seppanen@kainuuleader.fi

Keski-Pohjanmaa

Anu Kauppila, Lyhde II -hankkeen tiedottaja, Leader Pirityiset
anu.kauppila@pirityiset.fi

Juulia Tuominen, viestintäasiantuntija Pohjanmaan ELY-keskus, (alueet Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
juulia.tuominen@ely-keskus.fi

Keski-Suomi

Tiia Rantanen, ELY-keskuksen maaseutukoordinaattori
tiia.rantanen@ely-keskus.fi

Virpi Heikkinen, tiedottaja, Keski-Suomen Leader-ryhmät
virpi.heikkinen@jyvasriihi.fi

Lappi

Johanna Asiala, ELY-keskuksen ja Leader-ryhmien viestintähanke
johanna.asiala@outokaira.fi

Tanja Ylitalo, Lapin ELY-keskuksen suunnittelija
tanja.ylitalo@ely-keskus.fi

Sonja Niemelä, suunnittelija, Lapin ELY-keskus
sonja.niemela@ely-keskus.fi

Pohjanmaa

Kirsi Tikkanen, tiedottaja: Lyhde II-tiedotushanke, Leader YHYRES, Leader Aktion Österbotten
kirsi.tikkanen@yhyres.fi

Juulia Tuominen, viestintäasiantuntija Pohjanmaan ELY-keskus, (alueet Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa)
juulia.tuominen@ely-keskus.fi

Pohjois-Karjala

Mari Voutilainen, tiedottaja, Maakaista-tiedotushanke
mari.voutilainen@maakaista.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Harri Kontio, tiedottaja Startti-hankkeessa ja Nouseva Rannikkoseutu Leaderin projektityöntekijäharri.kontio@nousevarannikkoseutu.fi

Pohjois-Savo

Henna Huovinen, Pohjois-Savon ELY-keskuksen maaseutukoordinaattori
henna.huovinen@ely-keskus.fi
vs. Leena Koponen, leena.koponen@ely-keskus.fi

Jaana Rissanen, tiedottaja, HighwaySavo-hanke
jaana.rissanen@mansikkary.fi

Satakunta

Iida Pakkanen, Satakunnan Leader-ryhmien tiedottaja
iida.pakkanen@pyhajarviseutu.fi

Katri Martens, Satakunnan ELY-keskus, maaseutuohjelman viestintä
katri.martens@ely-keskus.fi

Uusimaa

Ammi Malkamäki, Meidän Uusimaaseutu - Vår Nylandsbygd -viestintähanke
ammi.malkamaki@hamk.fi

Varsinais-Suomi

Janica Vilen, viestintäkoordinaattori, ELY-keskuksen ja Leader-ryhmien viestintähanke
janica.vilen@haloomaaseutu.fi

Muokkauspäivämäärä: 12.4.2021